Ostatnie komentarze


Przejdź do artykułu»
Dodano: 01-05-2016 przez Adam
W artykule brakuje mi opisu wędkarskich katamaranów. Są bardzo stabilne, wystarczająco szybkie pod silnikiem i wygodne.
Osobiście łowię z łódki której autor na pewno by nie polecał. Jest to łódź w rodzaju canoe, 5 metrów długa i 0.95 m szeroka. Oczywiście nie spininguję na stojąco tylko siedząc na ławeczce. Dlaczego wybrałem taką łódź ? Łowię na niewielkich jeziorach i na rzece. Mogę dzięki niej wpłynąć na zarośnięte starorzecza, pokonać wąskie przesmyki, przepchnąć się przez trzciny, a nawet przenieść ją brzegiem na niewielkie odległości. Poza tym nie cierpię wiosłowania tyłem do kierunku jazdy. Gdybym miał łowić na wielkich jeziorach to oczywiście uwagi autora są cenne. Na średniej wielkości zbiornikach na pewno wystarczy do mojego canoe dorobić boczny pływak i wyjdzie coś w rodzaju polinezyjskiej łodzi "proa"- lekkie i stabilne.
RE

Łódki z „podwoziem” katedralnym rzeczywiście są bardzo stabilne. Wymyślono je na bardzo zarośnięte akweny. Mają niewielkie zanurzenie i świetnie się nimi pokonuje rozległe połacie wody z wynurzoną roślinnością. Co do canoe to rzeczywiście nie polecałbym nikomu do wędkowania bo to łódź o wybitnych walorach, ale nie do tego celu. Ma ogromną pojemność transportową i im więcej w niej towaru tym stabilniejsza, ale trzeba mieć wielki kunszt wioślarza by swobodnie z niej spiningować.

Pomyślano o takich jak Pan spiningistach i stworzono melanż łódki, kajaka i canoe. Wiosłuje się siedząc do przodu. Pływadło jest płaskie, szerokie i w związku z tym zupełnie niewywrotne, również dlatego, że siedzi się niemal na poziomie wody. Można zamontować echosondę i jest miejsce na pudło z przynętami. Jest lekkie i łatwo je donieść na niewielkie akweny. Ma wadę – tylko się siedzi.

Dlatego jestem zwolennikiem łódek bardzo stabilnych, tzn. takich w których można spiningować w pozycji stojąc, a ławka musi w nich być na takiej wysokości, by siedząc, nie przytykać sobie uszu kolanami. Wbrew pozorom to nie muszą być bardzo duże łodzie.

Wiesław Dębicki

«poprzedni   

Koszulki Łowię, bo lubię
Aktualności     Zobacz wszystkie »

02-05-2016
ROZRÓD RYB, A POGODA
środowisko

29-04-2016
TAJEMNICZY POR
łowisko

27-04-2016
PO PSTRĄGI TYLKO Z PRĄDEM
spining

24-04-2016
WIEPRZ KOŁO BONDYRZA
łowisko
Co na giełdzie?   Zobacz wszystkie oferty »

Rodzaj ogłoszenia    Sprzedam
Sprzedam w okazyjnej cenie gazety "WĘDKARZ POLSKI" z roczników 2002-2009
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj