ODRZAŃSKI PIKNIK

 


obrazek

W minioną niedzielę, 28 czerwca, odbył się II Dolnośląski Karnawał Odrzański w ramach którego PZW we Wrocławiu zorganizował spływ.
obrazek
Spływ rozpoczął się od miejsca w którym uchodzi do Odry rzeka Oława do Wyspy Słodowej. To centrum Wrocławia i wzdłuż rzeki ciągną się bulwary. Nie wrocławianom zwrócę uwagę na dom na wodzie, który jest już od kilku lat zacumowany w ujściu Oławy i stanowi atrakcję
obrazek
turystyczną, może nie taką jak niedaleko położona Panorama Racławicka, ale zawsze jest przy nim wielu turystów.
obrazek
W spływie uczestniczyło kilkanaście łódek i czterech wędkarzy na belly boatach. Planowano, że pojawi się na wodzie więcej
obrazek
łódek, ale te plany pokrzyżowała pogoda i wakacje. Wiało, padał deszcz i było zimno, a na dodatek termin spływu był spóźniony bo kto ma łódkę dawno ją zapakował i wyjechał z rodziną na kanikułę.
obrazek
Punkt informacyjny z materiałami propagandowymi, które wrocławskie PZW uruchomiło na Wyspie Słodowej największym zainteresowaniem cieszył się u rodziców, którzy zasięgali informacji jak i gdzie mogą swoje pociechy przysposobić do wędkowania. Z pytań wynikało,że tak oczywista sprawa jaką jest chęć wędkowania niesie wiele wątpliwości. Pozyskanie uprawień rzecz zrozumiała, ale gdzie może się nasz syn nauczyć wędkować, pytali rodzice.
obrazek
W tradycji wielu rodzin wędkowania uczył ojciec. Teraz mamy
obrazek
do czynienia z nowym zjawiskiem. Stoimy więc przed nowymi wyzwaniami.
KwData publikacji: 30-06-2015    Kategoria: ŚRODOWISKO


Liczba komentarzy: 0        
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj