Artykuły, które ukazały się ostatnio

PRZYNĘTA NATURALNA

ZANĘTA „LECHOL”

 
ŁOWISKO

WROTA PIENIN

obrazek

Zalew Czorsztyński powstał u wrót masywu Pienin. Tama spiętrza Dunajec pomiędzy Czorsztynem a Niedzicą na wysokość ponad pięćdziesięciu metrów. Zalew ma powierzchnię 1.200 hektarów, jego długość wynosi 12,5 km, a maksymalna szerokość 1,7 km. Oprócz Dunajca zasila go rzeka Białka i kilkadziesiąt strumieni. Woda w Czorsztynie mieści się w I klasie czystości.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

BAD DOG LURE

 
obrazek
PRZYNĘTA NATURALNA

KOZIERADKA I KURKUMA

 
obrazek
LÓD

LUTY
– MIESIĄC NA PŁOCIE

obrazek

Poza krótkim okresem dobrych brań, jaki przypada na tak zwany pierwszy lód, dopiero w lutym można znowu dobrze sobie połowić. Przeglądając notatki swoje i zasięgając języka u kolegów mogę stwierdzić, że od wielu lat jest tak samo. Luty jest dla nas dobrym miesiącem.
Spining

SPOSÓB NA KAPRYSY

obrazek

Wybierając się na bolenie zabieram ze sobą kilkanaście przynęt. Jadąc na sandacze - kilkadziesiąt. Do łowienia okoni mam kasetkę, w której jest kilkaset miękkich przynęt. Dlaczego przynęty miękkie? Bo są najskuteczniejsze, najtańsze, a ilość modeli i wariantów kolorystycznych przyprawia o zawrót głowy.
KALENDARZ BRAŃ

LUTY '2016
KALENDARZ BRAŃ

 
HISTORIA

KRYZYSOWY SPINING

 
obrazek
PRZYNĘTA SZTUCZNA

WOBLER Z DUSZĄ WĘDKARZA

obrazek

Jan Michaluk i Krzysztof Szwed z Białej Podlaskiej najczęściej spiningują na Opolu. Jest to  blisko 300-hektarowy staw, zwany też Podedwórzem. Powstał w latach 70. po zalaniu chłopskich łąk. Składa się z dwóch basenów przedzielonych groblą, zasilany jest przez kanał Wieprz - Krzna.
Spining

ZIMOWE PODCHODY

obrazek

Teraz w lutym pstrąg stoi przede wszystkim w spokojnej, głębokiej wodzie. Lubi odcinki proste i miejsca głębokie obok przepływającego nurtu.
Spining

GUMOWE PSTRĄGI

obrazek
Błystkę lub woblera - nawet te najlepsze, znakomicie startujące - trzeba ruszyć, aby zaczęły pracować. Inaczej twister. Zaledwie dotknie wody, a już faluje ogonkiem, opadając pod ciężarem główki. Bardzo to ważne przy połowie pstrągów, które wartka rzeka zmusiła do tego, by zdobycz chwytać błyskawicznie, atakować ją, gdy tylko zostanie dostrzeżona.
PARADA REKORDÓW

TROĆ Z
„TROCI INY”

 
LÓD

PO DARGINIE Z BYCZYMI JAJAMI

obrazek

Niegocin, Jagodne, Kisajno, Dobskie, Dargin, a dalej na północ Gołdapiwo i ogromne Mamry to jeziora znane z zimowych połowów siei. Jeszcze kilka lat temu zjeżdżała tutaj podlodowa Polska. Teraz na Wielkich Jeziorach Mazurskich siei mało. Wędkarze z Giżycka jednak twierdzą, że u nich tych królewskich ryb można jeszcze sporo nałowić, zwłaszcza na ostatnim lodzie.
ŁOWISKO

OPŁATY, SKŁADKI I POROZUMIENIA PZW NA ROK 2016

Lista okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego oraz linki kierujące do informacji kontaktowych, wielkości opłat i składek oraz porozumień na rok 2016.
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj