Artykuły, które ukazały się ostatnio

ZAWODY

OKONIE Z DARGINA

ZAWODY SPININGOWE - DRAPIEŻNIK - GIŻYCKO '2015
Spining

KIEDY NA KIJU CZUJĘ DRGANIA WIEM,
ŻE OKONIA DAWNO JUŻ NIE MA

obrazek

Od pięciu lat łowię mikroprzynętami. To dzięki nim wygrałem wiele zawodów. Między innymi zdobyłem Puchar “Wędkarza Polskiego” latach 2003 i 2007, a na zawodach, które organizuje Toruńskie Towarzystwo Wędkarskie,  złowiłem najwięcej pstrągów tęczowych w 2007. Łowię dużo, ale ciągle się uczę. Każde łowisko to nowe doświadczenia, a odmienne  sytuacje potrafią tak zaskoczyć, że długo muszę się namęczyć, by złowić jakąkolwiek rybę.
KUCHNIA

UCZTA RYBNA

 
OPOWIADANIE

NIKT NIE RODZI SIĘ WĘDKARZEM

obrazek

Nie każdy wędkarz odnosi same sukcesy.
Są i tacy, którym się nie udaje. Nie mają łowieckiego talentu albo po prostu szczęścia.
PARADA REKORDÓW

KAWAŁ WĘGORZA

 
Mucha

DŁUGA NIMFA NA GŁOWACICE

obrazek

Łowię wtedy przez cały dzień, choć najkorzystniejszy jest wczesny ranek, samo południe i wieczór. W dni pogodne za głowacicą rzucam tylko bladym świtem i kończę, gdy słońce zaczyna świecić na wodę. Ponieważ łowię metodą długiej nimfy, cenię sobie brak wiatru, bo wygodniej się wtedy rzuca i prowadzi muchę z dużej odległości.
Grunt

Sprawdzony zestaw karpiowy
SIMPLE BOTTOM BAIT RIG
(Prosty zestaw gruntowy)

obrazek
Nie musicie znać wszystkich rodzajów zestawów karpiowych aby stać się skutecznymi łowcami tych ryb. W większości przypadków wystarczy, że znacie budowę jednego przyponu. Są jednak sytuacje, takie jak specyficzne łowisko lub “sprytniejsze” ryby, kiedy źle dobrany zestaw może zaważyć o słabych wynikach. Dobrze jest znać chociaż kilka typów przyponów, po to by mieć wyobrażenie o tym, co dzieje się z Waszą przynęta pod wodą. Pokażę Wam jak zbudować prosty zestaw gruntowy (Simple bottom bait rig).
KALENDARZ BRAŃ

WRZESIEŃ '2015
KALENDARZ BRAŃ

 
PRZYNĘTA SZTUCZNA

WOBLERY NA PIERWSZY OGIEŃ

obrazek

Woblery bezsterowe robią taką samą karierę jak kiedyś Kopyto.


ZAWODY

XIX Otwarte Zawody Spinningowo- Muchowe w łowieniu Łososia i Troci „SALMO PARSĘTY – 2015”

Zapraszamy na XIX Otwarte Zawody Spinningowo-Muchowe w łowieniu Łososia i Troci "SALMO PARSĘTY - 2015"
Mucha

SZNUR MUCHOWY
UTRUDNIA JAZDĘ

obrazek

Metoda wałbrzyska polega na  stosowaniu przyponu żyłkowego na tyle długiego, by sznura używać jak najmniej, a najlepiej wcale. Podczas łowienia na nimfę sznur jest nie tylko zbędny, ale...
Mucha

NIMFA FINEZYJNA

obrazek

O metodzie nazywanej wałbrzyską nimfą i jej skuteczności słyszałem już od dawna. Wyniki, jakie dzięki niej osiągali koledzy z Wałbrzycha, dowodziły, że nie są to zwykłe plotki. O tym nowym sposobie  łowienia  na nimfę opowiedział mi Janek Adamów. Nie wiem, czy ten sposób jest podobny  do którejś ze znanych już metod. Dla mnie jest to po prostu nimfa finezyjna.
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj