Artykuły, które ukazały się ostatnio

BIOLOGIA

DUŻ SZTUKI


obrazek
W wielu małych jeziorach atrakcją wędkarską są sztucznie wprowadzone pstrągi tęczowe. W rejonach podgórskich, pstrągi potokowe, które spływają do nowo powstających zbiorników zaporowych i tam przyjmują postać osiadłą - troci jeziorowej.
PORADNIK JUNIORA

W DUŻEJ RZECE


obrazek
Jeżeli chcesz dobrze pospiningować, przyjedź nad Odrę. Życz sobie tylko średniego lub niskiego stanu wody, bo wtedy rzeka jest czytelna, dostępna i to co na innych rzekach jest trudne, tutaj okaże się łatwe.
Grunt

ŁOWISKO SPECJALNE
POPULARNIE ZWANE KOMERCYJNYM


To nie jest podręcznik postępowania na łowisku specjalnym, ani instrukcja co i jak robię, żeby  złowić...
Tym artykułem nie chcę się pochwalić ile ryb złowiłem tylko chcę zwrócić uwagę na to co niby każdy wie, ale zapomina podczas wędkowania w stawie pełnym hodowlanych ryb.

OPOWIADANIE

PODWÓJNY ZAWÓD

Mijali rogatki Wyszkowa. Chłodny, majowy deszcz bębniący o przednią szybę autokaru i usypiający szum silnika sprawiły, że wigor uczestników wycieczki mocno przygasł. Znużyła ich i uśpiła monotonna, kilkugodzinna jazda. Jechali na Bug, nie znaną im rzekę, oddaloną od ich fabrycznego miasta o setki kilometrów. Jakże wiele sobie po tym spotkaniu obiecywali...
Grunt

LETNIA WYPRAWA NA KLENIE


obrazek
Wędkarz łowiący klenie nie powinien zabierać ze sobą zbyt wiele sprzętu. Nad wodą najważniejsza jest mobilność, łatwość przenoszenia się z miejsca na miejsce.
BIOLOGIA

AZJATYCKIE RYBY
W POLSKIEJ WODZIE

Szybki wzrost amura powoduje, że zjada on bardzo dużo pokarmu. W ciągu sezonu obsada dwulatków o masie 100 kg wyżera ponad 7000 kg roślinności! Ale to nie wszystko. Azjatycki żarłok niszczy bowiem znacznie więcej roślinności niż zjada...
Grunt

LESZCZOWE JEDZENIE


obrazek
Makaron jest zanętą bardzo skuteczną, lecz dość drogą, dlatego stosuję go razem z ziemniakami w proporcji 3 kg ziemniaków i 1 kg makaronu. Jest to oczywiście porcja zanętowa do przygotowania łowiska. Podczas samego łowienia porcję tę zmniejszam o połowę.
Spining

BOLENIE INACZEJ,
ALE NA PEWNO NIE SZYBKO

obrazek
Na boleniowe łowy jeszcze jeden czynnik miał znaczny wpływ - rozwój rękodzielniczej produkcji specjalistycznych woblerów. Nie pomyliłbym się wiele gdybym powiedział, że...

Spławik

RECEPTĄ RECEPTURKA

obrazek
Egzaminu nie zdał pęcak z zapachami, zignorowane zostały białe robaki i kanapki, a nawet tak dla brzany wspaniałe parzone płatki owsiane. Co w takiej sytuacji ma robić wędkarz?
Musi czekać i podpatrywać!
BIOLOGIA

RAKOWA ZATOCZKA


obrazek
Okonie, tak jak inne zwierzęta, nie zużywają energii, jeśli nie muszą. Udowodniono to na podstawie badań prowadzonych przez kilka sezonów. Dużym samcom, mającym więcej niż 10 lat, wszczepiono nadajniki radiowe ...
PORADNIK JUNIORA

SPŁAWIKI
Z WŁASNYM OBCIĄŻENIEM


obrazek
 Spławiki z obciążeniem wstępnym są bardziej podatne na znoszenie przez podwodne prądy. W łowiskach...
ŁOWISKO

W CIENIU DĘBÓW

 
obrazek
Warta pod Radzewicami koło Poznania tworzy bez mała dwadzieścia zakrętów. Wartki nurt wstrzymują stare, częściowo już rozmyte główki. Na nadrzecznych łęgach wiele jeszcze starorzeczy, stawów i zawile meandrujących strumieni. Nad brzegami rzeki rosną potężne dęby i zarośla wikliny. Na każdym kroku widać ślady bobrów.
PORADNIK JUNIORA

ATRAKTORY I SPINING


obrazek
O roli atraktorów w łowieniu ryb na spining.

Może kiedyś człowiek pozna wodne ekosystemy tak dokładnie, że będzie w stanie ustalić i wykorzystać wszystkie czynniki, jakie decydują o pełnym powodzeniu wędkarza. Może!
KALENDARZ BRAŃ

WRZESIEŃ '2014
KALENDARZ BRAŃ

 
KALENDARZ BRAŃ

SIERPIEŃ '2014
KALENDARZ BRAŃ

 
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj