Artykuły, które ukazały się ostatnio

PRZYNĘTA SZTUCZNA

WOBLERY NA PIERWSZY OGIEŃ

obrazek

Woblery bezsterowe robią taką samą karierę jak kiedyś Kopyto.


ZAWODY

XIX Otwarte Zawody Spinningowo- Muchowe w łowieniu Łososia i Troci „SALMO PARSĘTY – 2015”

Zapraszamy na XIX Otwarte Zawody Spinningowo-Muchowe w łowieniu Łososia i Troci "SALMO PARSĘTY - 2015"
Mucha

SZNUR MUCHOWY
UTRUDNIA JAZDĘ

obrazek

Metoda wałbrzyska polega na  stosowaniu przyponu żyłkowego na tyle długiego, by sznura używać jak najmniej, a najlepiej wcale. Podczas łowienia na nimfę sznur jest nie tylko zbędny, ale...
Mucha

NIMFA FINEZYJNA

obrazek

O metodzie nazywanej wałbrzyską nimfą i jej skuteczności słyszałem już od dawna. Wyniki, jakie dzięki niej osiągali koledzy z Wałbrzycha, dowodziły, że nie są to zwykłe plotki. O tym nowym sposobie  łowienia  na nimfę opowiedział mi Janek Adamów. Nie wiem, czy ten sposób jest podobny  do którejś ze znanych już metod. Dla mnie jest to po prostu nimfa finezyjna.
PARADA REKORDÓW

ODRZAŃSKA BRZANA

 
SPOSÓB

DZIWNE RZECZY O KARPIACH

obrazek

To, co mówił mi p. Jan Michalski, było zadziwiające. Rzecz dotyczyła karpi w marcu. Dotąd o tak  wczesnych  połowach tej ryby tylko słyszałem, teraz miałem okazję poznać wędkarza, który od kilku lat łowi karpie w bardzo zimnej wodzie. Jednym słowem zupełne zaprzeczenie tego, co o karpiach i ich łowcach dotychczas wiemy
WYŁOWIONE Z POCZTY

WSZYSTKO RYBA

 
PARAGRAF I RYBY

INFORMACJA O DOSTĘPIE DO WODY

Informacja o dostępie do wód przydatnych do wędkowania.

Czy dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej uprawniony do rybactwa na wodach objętych powszechnym korzystaniem jest zobowiązany udzielić wędkarzowi informacji o dostępie do tych wód, w tym o  własności gruntów przylegających do  wód?
ŁOWISKO

STARY KOSTRZYNEK

obrazek

Odrzańskie starorzecze ciągnie się przez wiele kilometrów od wsi Kostrzynek Stary przez Starą Radnicę i Siekierki (tutaj w 1945 r. forsowano Odrę, by uderzyć na Berlin), prawie do Starych Łysogórek. Zimą i wiosną, kiedy wody jest dużo,  Odra wlewa się w swoje stare koryto, w kanały i  rowy, na setki hektarów łąk. Dzięki temu ryby mają  doskonałe warunki do tarła.
PARADA REKORDÓW

SANDACZ 18 kg i 92 cm DŁUGOŚCI

 
KUPUJ Z GŁOWĄ

RĘKODZIEŁO WĘDKARSKIE

 
ŁOWISKO

ODRA PRZED UJŚCIEM
NYSY ŁUŻYCKIEJ

obrazek

Odra na odcinku od Cigacic do ujścia Nysy Łużyckiej płynie na zachód, dlatego brzeg od strony Kosarzyna nazywany jest południowym. Wędkarzy więcej tu niż na brzegu północnym. Decyduje o tym łatwość dojazdu. Dojechać można w zasadzie nad samo ujście Nysy, asfaltem do Kosarzyna, później polnymi drogami. Można też wyłącznie drogami polnymi, od przystani promowej naprzeciwko wsi Połęcko wzdłuż wału przeciwpowodziowego.
ŁOWISKO

ODRA PONIŻEJ BRZEGU

 
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj