Artykuły, które ukazały się ostatnio

ŚRODOWISKO

GDZIE SZUKAĆ RYB W JEZIORZE
PO BARDZO CIEPŁYM LECIE


obrazek
Tegoroczne bardzo ciepłe lato zepsuło urlop niejednemu wędkarzowi. Przez cały dzień brania były kiepskie i tylko po chwilach chłodu ryby na krótko dawały o sobie znać. Kto ma w domu psa lub kota zapewne zauważył, że podczas upałów zaszywały się w jakiś kąt i do późnego wieczora nie dawały znaku życia. Nie inaczej było z rybami. W ciepłej wodzie jest mało tlenu i ryby są jak otępiałe. Dopiero we wrześniu jeziora zaczynają być wdzięcznymi łowiskami.
PORADNIK JUNIORA

WAKACJE NAD JEZIOREM

Każdy gatunek ryby, jak to się mówi, potrzebuje swego. By osiągnąć sukces należy o tym pamiętać i …..
PARADA REKORDÓW

DUŻA PŁOĆ

 
PRZYNĘTA SZTUCZNA

ZANIM WOBLER TRAFI DO SKLEPU


obrazek
Inaczej  jest z rzeką. Łowiący w niej spiningista nie tylko skazany jest na ciągłe zmiany przynęt, bo nie wiadomo z góry, która będzie lepsza: wobler, guma czy obrotówka. Każda z nich pracuje inaczej, różne jest też ich oddziaływanie  na szczytówkę i dolnik.
PARADA REKORDÓW

GRATULACJE DLA PANI MARTY

obrazek
SPRZĘT

DOBRA ŁÓDKA

 
ŚRODOWISKO

BARIERA Z TEMPERATURY

obrazek

Termoklina nie ma stałej grubości. Zależnie od tego, jak duże jest jezioro, jaką ma głębokość i skąd najczęściej wieją wiatry, warstwa ta może mieć grubość od dwóch do kilkunastu metrów.
Spławik

WYBIERAMY SIĘ NA LINA

obrazek

Ciepło. Ruszyły się liny. Jedzą chętnie i dużo. Recepta na złowienie o tej porze roku dorodnego lina jest prosta. Zanęcić, zarzucić zestaw mocny, ale bardzo precyzyjnie zmontowany, dodać trochę cierpliwości i...
PARADA REKORDÓW

SZCZUPAK Z DRĘSTWA

Było czerwcowe popołudnie...
ZAWODY

MISTRZOSTWA ŚWIATA W SPŁAWIKU JUNIORÓW

W dniach 25-26 lipca na kanałach  w okolicach holenderskiego Assen odbyły się Mistrzostwa Świata w dyscyplinie spławikowej. Nasi reprezentanci zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej w kategorii U23, srebrny w U14 oraz brąz w U18. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowany został Maciej Białdyga (U23) zajmując trzecie miejsce, Marcin Kurzepa (U18) był czwarty, a Dawid Makurat (U14) piąty. To najlepszy wynik polskich spławikowców od wielu lat.
Spining

SPRAWDZONE PRZYNĘTY NA OKONIE

obrazek

Bałbym się jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie...
Spławik

RECEPTĄ RECEPTURKA

obrazek

Egzaminu nie zdał pęcak z zapachami, zignorowane zostały białe robaki i kanapki, a nawet tak dla brzany wspaniałe parzone płatki owsiane. Co w takiej sytuacji ma robić wędkarz?
Musi czekać i podpatrywać!
ŁOWISKO

UJŚCIE SANU DO SOLINY

Gorący, wakacyjny dzień. W taki czas ryby słabo żerują. Siedziałem nad Jeziorem Solińskim łowiąc małe płotki i leszczyki, gdy Darek Siuzdak (mój kolega, a zarazem przewodnik po krośnieńskich łowiskach) zaproponował mi wyprawę na klenie w miejscu, w którym San wpływa do jeziora.
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj