Artykuły, które ukazały się ostatnio

PRZYNĘTA NATURALNA

OSTROPEST

 
PARADA REKORDÓW

OKAZAŁY KARP

 
PARADA REKORDÓW

ŁOSOŚ W PŁOCKU

obrazek
HISTORIA

WĘDKARSTWO NA WODACH POLSKICH
- KSIĄŻKA FELIKSA CHOYNOWSKIEGO

obrazek

Istotnym miernikiem poziomu wędkarstwa amatorskiego nie jest okoliczność, ile i jakie  ryby łowi wędkarz , lecz  jedynie i wyłącznie  sposób,  w jaki uprawia łowiectwo wodne...
SPŁAWIK

SŁUP ZANĘTOWY

Kiedy jest potrzebne szybkie rozbicie kul zanętowych, nęcenie w rzece ryb z dużej odległości, a są one w różnych warstwach wody, lub kiedy ryby trzeba utrzymać w toni, robi się zanęty tak zwane pracujące. Do spożywczych składników i gliny dodaje się mielone z łupinami orzeszki ziemne, pestki dyni lub słonecznika.
ŁOWISKO

PRZYKOSA

Od piętnastu lat p. Józef Błaszkiewicz jest wiślanym rybakiem. Mieszka w miejscowości Czarże,  kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Od PZW w Toruniu dzierżawi dwa kilometry Wisły na odcinku od Kozielca na lewym brzegu do Czarża na prawym.  Jest  to 786. i 788. kilometr Wisły od jej źródeł.
Spławik

NA LINA

obrazek

Liny mają taką naturę, że lubią żyć w zbiornikach mocno zarośniętych. Brzegi są tam zwykle trudno dostępne. Mimo to trzeba się poruszać i zachowywać ostrożnie, bo drgania ziemi...
Spining

POD POWIERZCHNIĄ
NA BARDZO DUŻYCH DYSTANSACH

Sbirulino powstało z myślą o tych wędkarzach, którzy łowią  pstrągi w stawowych łowiskach specjalnych, szybko jednak trafiło także na wody otwarte. Było przecież do przewidzenia, że dzikie ryby też docenią zalety tego pływaka.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

GUMA Z PIÓRKIEM

 
obrazek
Spławik

WIOSNA ZE SPŁAWIKIEM

obrazek

Małe szczupaki, ważące dwa - trzy kilogramy, wycierają się nawet pod lodem. Większe trą się w kwietniu, największe pod koniec czerwca.
Tarłowy kalendarz matka natura ustaliła tak, jakby właśnie o nich głównie myślała. Kiedy bowiem wylęg szczupaka, po wchłonięciu woreczka żółtkowego, zaczyna atakować i zjadać inne rybki, ma ich dużo. są one niemal bezbronne, bo dopiero co się wykluły. W marcu i kwietniu - zależnie od rejonu, bo Polska jest rozległym krajem z kilkoma strefami ciepła - wycierają się bolenie, jazie, jelce, płocie. Właśnie narybek tych gatunków pożerają małe szczupaczki.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

MAŁE WAHADŁÓWKI IMITUJĄ NARYBEK

 
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj