Artykuły, które ukazały się ostatnio

ŚRODOWISKO

MAPOWANIE DNA

Powstała mapa dna zbiornika zaporowego Mietków, położonego na rzece Bystrzycy około 40 kilometrów od Wrocławia.
KUCHNIA

WĘDZENIE RYB

 
PRZYNĘTA SZTUCZNA

DOZBROJKA

 
PARADA REKORDÓW

KARAŚ I OKOŃ

 
PRZYNĘTA SZTUCZNA

KOLOR, ZAPACH, SMAK, WYGLĄD...


Nie od dzisiaj wiemy, że kolor przynęty ma duży wpływ na skuteczność połowu.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

GUMA Z PROWOKACJĄ

 
obrazek
BIOLOGIA

NIETUZINKOWE ZDARZENIE

...Po tym zdarzeniu wędkowaliśmy jeszcze około pół godziny w tym samym miejscu. Brania wprawdzie były, ale nie do zacięcia. Więc: jeszcze po jednym rzucie i odpływamy – zadecydowałem.
PARADA REKORDÓW

PIĘKNY SUM Z BUGU

 
PROBLEM

„WĘDKARZ POLSKI” DZISIAJ

Byłem właścicielem „Wędkarza Polskiego”. Po dwudziestu latach musiałem zaprzestać wydawania miesięcznika, bo zostałem okradziony przez pracownicę Martę P. zamieszkałą w Żmigrodzie. W październiku 2010 roku złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Śledztwo trwało wiele lat, praktycznie do 11 lipca tego toku, kiedy odbyło się Posiedzenie Sądu w sprawie mojego zażalenia na śledztwo prowadzone przez Prokurator Elżbietę Kruk z Prokuratury Rejonowej Wrocław-Krzyki Zachód.
Spining

USKOKI NA DNIE

obrazek

Uskoki dna to łowiska bardzo atrakcyjne. Wiedzą o tym przede wszystkim ci wędkarze, którzy łowią z łódek. Im bowiem najłatwiej te uskoki znaleźć, a potem w ich pobliżu zakotwiczyć. O każdej porze roku uskoki dna jak magnes przyciągają ryby, bo znajdują tu łatwy i obfity żer, także schronienie. W lecie, twardo, jednego miejsca się nie trzymają. Odpływają, ale na chwilę, żeby żerować. W zimie, wtedy odchodzą od uskoku, jak zostaną wypłoszone.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

REWELACYJNA CYKADA

obrazek

Cykada jest jedną z przynęt, jak wobler, guma, obrotówka, wahadłówka i wszelaki inny spiningowy wynalazek – raz skuteczna, innym razem tylko miejsce w pudełku zajmuje. Jednak to cykadę od innych wyróżnia, że przy relatywnie niewielkich gabarytach wytwarza silną falę hydroakustyczną i w określonych sytuacjach prowokuje ryby do ataku jak żadna inna przynęta.
PARADA REKORDÓW

TOŁPYGA NA SPINING

 
MORZE - PLAŻA

PLAŻOWE ŁOWISKA


Wakacje, na plażach wielu wędkarzy, ale w morzu łowi się przez cały rok, nawet w zimie. Urządzane są zawody. Uczestniczą w nich wędkarze miejscowi i tacy, którzy  pokonali kilkaset kilometrów. Jadą,  by się czegoś nauczyć. Podpatrują miejscowych, którzy, co zrozumiałe, łowią najczęściej, zatem  wiedzą, gdzie są ryby,  jaki sprzęt jest dobry,  jakie przynęty  najlepsze.
PARADA REKORDÓW

MŁODY REKORDZISTA

 
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj