Artykuły, które ukazały się ostatnio

SPŁAWIK

SŁUP ZANĘTOWY

Kiedy jest potrzebne szybkie rozbicie kul zanętowych, nęcenie w rzece ryb z dużej odległości, a są one w różnych warstwach wody, lub kiedy ryby trzeba utrzymać w toni, robi się zanęty tak zwane pracujące. Do spożywczych składników i gliny dodaje się mielone z łupinami orzeszki ziemne, pestki dyni lub słonecznika.
ŁOWISKO

PRZYKOSA

Od piętnastu lat p. Józef Błaszkiewicz jest wiślanym rybakiem. Mieszka w miejscowości Czarże,  kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Od PZW w Toruniu dzierżawi dwa kilometry Wisły na odcinku od Kozielca na lewym brzegu do Czarża na prawym.  Jest  to 786. i 788. kilometr Wisły od jej źródeł.
Spławik

NA LINA

obrazek

Liny mają taką naturę, że lubią żyć w zbiornikach mocno zarośniętych. Brzegi są tam zwykle trudno dostępne. Mimo to trzeba się poruszać i zachowywać ostrożnie, bo drgania ziemi...
Spining

POD POWIERZCHNIĄ
NA BARDZO DUŻYCH DYSTANSACH

Sbirulino powstało z myślą o tych wędkarzach, którzy łowią  pstrągi w stawowych łowiskach specjalnych, szybko jednak trafiło także na wody otwarte. Było przecież do przewidzenia, że dzikie ryby też docenią zalety tego pływaka.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

GUMA Z PIÓRKIEM

 
obrazek
Spławik

WIOSNA ZE SPŁAWIKIEM

obrazek

Małe szczupaki, ważące dwa - trzy kilogramy, wycierają się nawet pod lodem. Większe trą się w kwietniu, największe pod koniec czerwca.
Tarłowy kalendarz matka natura ustaliła tak, jakby właśnie o nich głównie myślała. Kiedy bowiem wylęg szczupaka, po wchłonięciu woreczka żółtkowego, zaczyna atakować i zjadać inne rybki, ma ich dużo. są one niemal bezbronne, bo dopiero co się wykluły. W marcu i kwietniu - zależnie od rejonu, bo Polska jest rozległym krajem z kilkoma strefami ciepła - wycierają się bolenie, jazie, jelce, płocie. Właśnie narybek tych gatunków pożerają małe szczupaczki.
PRZYNĘTA SZTUCZNA

MAŁE WAHADŁÓWKI IMITUJĄ NARYBEK

 
PRZYNĘTA SZTUCZNA

WSZYSTKO JUŻ BYŁO

 
ŚRODOWISKO

ZWIASTUNY POGODY

obrazek

Las zacicha, sumy spławiają się przy powierzchni, koniczyna czerwona prostuje łodyżkę - burza z gromami...
PRZYNĘTA SZTUCZNA

ŻABA,
MISTRZYNI OPADU

obrazek

Ulewne deszcze ożywiają cały szereg malutkich zbiorników, takich jak wysychające oczka, dawne miejsca rozlewów rzeki, słowem - niepozorne dołki, które stają się dobrymi łowiskami.
ŚRODOWISKO

ROZRÓD RYB, A POGODA

obrazek

Przy brzegach jezior szczupak trze się, gdy tylko lód odtaje od brzegów, zaczyna kwitnąć podbiał i w pełni kwitnie lepiężnik różowy...
ŁOWISKO

TAJEMNICZY POR

obrazek

Por to jedna z bardziej tajemniczych rzek Roztocza. Jednak to nie jej wygląd o tym decyduje, lecz stanowiska ryb. – Por trzeba  dobrze znać – mówią wędkarze -  żeby złowić w nim pstrąga.
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj