Artykuły, które ukazały się ostatnio

PRZYNĘTA SZTUCZNA

WSZYSTKO JŻ BYŁO

 
ŚRODOWISKO

ZWIASTUNY POGODY

obrazek

Las zacicha, sumy spławiają się przy powierzchni, koniczyna czerwona prostuje łodyżkę - burza z gromami...
PRZYNĘTA SZTUCZNA

ŻABA,
MISTRZYNI OPADU

obrazek

Ulewne deszcze ożywiają cały szereg malutkich zbiorników, takich jak wysychające oczka, dawne miejsca rozlewów rzeki, słowem - niepozorne dołki, które stają się dobrymi łowiskami.
ŚRODOWISKO

ROZRÓD RYB, A POGODA

obrazek

Przy brzegach jezior szczupak trze się, gdy tylko lód odtaje od brzegów, zaczyna kwitnąć podbiał i w pełni kwitnie lepiężnik różowy...
ŁOWISKO

TAJEMNICZY POR

obrazek

Por to jedna z bardziej tajemniczych rzek Roztocza. Jednak to nie jej wygląd o tym decyduje, lecz stanowiska ryb. – Por trzeba  dobrze znać – mówią wędkarze -  żeby złowić w nim pstrąga.
Spining

TYLKO Z PRĄDEM

obrazek

Gdy łowię pstrągi, stosuję się do dwóch najważniejszych zasad: przynęty ściągam z prądem przy samym dnie i używam tylko solidnego sprzętu.
ŁOWISKO

WIEPRZ KOŁO BONDYRZA

obrazek

Ciekawym łowiskiem jest fragment Wieprza między Guciowem a Bondyrzem, powyżej Roztoczańskiego Parku Narodowego. Proponuję zacząć od mostu w Guciowie i iść w górę rzeki prawym brzegiem, mniej uczęszczanym.
Spining

BESKIDZKIE PSTRĄGI

obrazek

Różne są szkoły, co do sposobu prowadzenia przynęty. Jedni łowią z prądem, inni pod prąd. Według mnie ważniejsze jest, by się dostosować do warunków panujących w rzece i na brzegach. Staram się stanąć jak najdalej od miejsca...
BIOLOGIA

DORSZOWY WZROK

obrazek

Dla wędkarzy pewne znaczenie ma też fakt, że właściwości optyczne wody morskiej są nieco inne niż wód słodkich...
PRZYNĘTA SZTUCZNA

PAMIĘĆ POZYTYWNA

obrazek

Francesco Venier jest znanym we Włoszech spiningistą, a także autorem wielu publikacji poświęconych temu tematowi. Wykonuje też oryginalne przynęty spiningowe, prawie wyłącznie woblery. Dąży do tego, aby one jak najdokładniej odtwarzały żywe ryby z konkretnych łowisk.
SPOSÓB

NATURALNA PROWOKACJA

obrazek

Betonowe umocnienie brzegu obsunęło się i zalega na dnie małej zatoczki. Woda w niej kręci się w przeróżne strony, to wybija, to się marszczy. Cała tafla podziurawiona jest licznymi małymi wirami.
Spining

Z PLUSKIEM CZY BEZ PLUSKU

Wędkarz na łowisku powinien przede wszystkim czuć się szczęśliwy, a zatem także w pełni wyluzowany (żadnej musztry!)
PRZYNĘTA NATURALNA

ŚWIŃSKA PROWOKACJA

obrazek

W miarę, jak uczymy się stosowania różnorakich przynęt spiningowych,  coraz to życzliwszym okiem spoglądamy na doświadczenia i pomysły wędkarzy zza oceanu.
Spławik

WIOSENNA WODA

obrazek

Dobrą na nie przynętą, a zarazem zanętą, jest zwykły chleb. Kromka lub większy kawałek chleba rzucony na wodę unosi się długo na powierzchni, a odrywające się kruszyny  znakomicie wabią ryby...
Grunt

TYLKO WTEDY GDY WIEJE

obrazek

W ubiegłym sezonie, a właściwie tylko przez dwa miesiące, listopad i grudzień, będąc nad wodą tylko w dni wolne, złowiłem 163 szczupaki. Maj i początek czerwca były za zimne, a latem wolę nocami polować na duże leszcze, karpie i liny.
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj