Artykuły, które ukazały się ostatnio

Spining

WOBLERY JAZIOWE

obrazek

Na woblera można złowić każdą rybę. 3 centymetrowego weźmie  duży szczupak, w 15-centymetrowego jerka uderzy mały okoń albo pstrąg tęczowy. Na dużego  woblera nie można złowić tylko jazia. Te ryby lubią małe przynęty.
ŁOWISKO

BAŁTYCKIE MIERZEJE


obrazek
Podczas wędrówek wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku zaskoczyła mnie duża ilość  mierzei. Stwierdziłem ze zdumieniem, iż jest ich więcej niż przypuszczałem, ponieważ  fragmenty wybrzeża, które w wielu miejscach są podręcznikowymi mierzejami, nie przypominają ich wizualnie. Łączna długość polskich mierzei, wyliczona przez specjalistów, wynosi   przeszło dwieście kilometrów!
Spining

SMUŻENIE


obrazek
Pierwszą poważną imprezą, w której miałem startować, był Puchar Lajkonika rozgrywany na Wiśle koło Niepołomic. Chciałem dobrze wypaść, ale wiedziałem, że tam łowi się głównie jazie, a ja wówczas byłem zdeklarowanym sandaczowcem. Można powiedzieć, że jazia nawet na oczy nie widziałem, a co dopiero mówić o łowieniu.
KALENDARZ BRAŃ

KALENDARZ BRAŃ
MAJ '2015

 
KALENDARZ BRAŃ

KALENDARZ BRAŃ MAJ
'2015

 
OPOWIADANIE

UROCZYSKO

Wcześniej rzadko te ryby łowiłem. Aż tu przyszedł kolega,  by pochwalić się swoim połowem. Pośród karasi i innego drobiazgu leżał duży lin. Piękny okaz. Samica. Dobre pięćdziesiąt centymetrów i ze dwa kilogramy! Stałem podziwiając jej obłe kształty i piękny  kolor.
MORZE

OPŁATY ZA WĘDKOWANIE W MORZU


Info. ze strony internetowej Szczecińskiego Urzędu Morskiego. Takie same zasady
i wysokość opłat obowiązują na terenie całego Kraju.
ŁOWISKO

WISŁA OD ZADUSZNIK DO SZCZUCINA


Od Zadusznik do Szczucina – na tym odcinku Wisły  odbędą się  14. zawody spiningowe o Puchar “Wędkarza Polskiego”. To się  może okazać zaskakujące. Wielu z nas bowiem nawet  nie podejrzewa, że w środku Polski jest tyle dzikiej przyrody, tak wiele niedostępnych miejsc.
MORZE - KUTRY

WIDAĆ WSZYSTKO


obrazek
Pływam, jako marynarz, z wędkarzami na połów dorszy. Sam też bardzo lubię je łowić, ale w czasie rejsu brakuje mi na to czasu. Patroszę i filetuję ryby wędkarzom i w tym czasie przyglądam się jak łowią.
ŁOWISKO

RZEKA ŁĘG


obrazek
W okolicach wsi Wilcza Wola rozpoczyna swój bieg rzeka Zyzoga i po kilku kilometrach łączy się z inną, równie małą rzeczką o nazwie Turka. Obie  tworzą rzekę Łęg, która po 83 km, niedaleko Sandomierza, wlewa się z prawej strony do  Wisły. Łęg ma jeden znaczący dopływ, jest nim Przyrwa.
Spining

WYGODNIE I SKUTECZNIE


obrazek
Już od kilkunastu lat łowię łososie i trocie w Drwęcy. Sukcesy nigdy nie przychodzą od razu. W moim przypadku nauka trwała kilka sezonów. Trzeba wiedzieć, kiedy te ryby wpływają do Drwęcy, gdzie się zatrzymują (a to się ciągle zmienia, jakie przynęty są najlepsze.
Spining

ZA BOLENIEM BEZ POŚPIECHU


obrazek
Bolenie zawsze mnie urzekały, ale nie umiałem ich łowić. Nie znałem też  nikogo, kto mógłby mnie tego nauczyć. Do wszystkiego powoli sam dochodziłem. Wprawdzie później poznałem sekrety ekspresowego ściągania przynęt, ale nadal stosuję swój sposób łowienia boleni. Polega on  na wolnym prowadzeniu przynęt.
ŚRODOWISKO

OŁÓW W WODZIE

Sprawa szkodliwości ołowianych ciężarków jest bardzo delikatna. Są bowiem stosowane powszechnie i choćby z tego powodu mogą się stać źródłem kolejnych niepotrzebnych sporów wędkarzy z ekologami. Niewłaściwa interpretacja danych naukowych była przyczyną wielu pochopnych decyzji ze strony władz. Dlatego potrzeba jeszcze wielu starań i czasu, aby dokładnie określić wpływ ołowianego ciężarka na środowisko wodne.
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj