Ostatnie komentarze


Przejdź do artykułu»
Dodano: 27-01-2015 przez Łukasz
Szanowni Państwo, wędkarstwo morskie do drogi sport zwłaszcza ja ktoś ma kawałek do morza dla mnie to 450km. paliwo tanieje to miło ale Pan minister Kazimierz Plocke  posłowie i senatorowie mają inne zdanie na temat wędkarstwa morskiego. Ustawa z dnia 19-12-2014 przekształciła nas w Rybaków Rekreacyjnych mówi o tym     Art. 90. 1. A oto treść całej ustawy: http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/2919_u.htm   W/W ustawę zatwierdził sejm i senat obecnie czeka na podpis Pana Prezydenta RP. PZW wtrąciło swoje 3 grosze   http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/241200/241203/241206/dokument129616.pdf . 
Co nas czeka po wejściu tej ustawy:
1- roczna opłata w wysokości ok. 180 PLN 
2-za pływanie łodzią, kutrem, jachtem armator zapłaci 3000PLN.
3-rejestr przez Szypra połowów i przestrzeganie limitów,
4-okres ochronny dorsza lipiec i sierpień,
Resztę proszę doczytać w ustawie. 
Za takie wyróżnienie "serdecznie dziękuję" p. ministrowi i naszym działaczom PZW. 
 
RE

Problem, który Pan poruszył to bardzo ważna sprawa i wcale nie z punktu kosztów jakie musimy ponosić wybierając się nad morze.

Moje odczucie jest takie, że ze strony władz państwowych to draństwo z mianem określenia jako pospolite. Miast służyć obywatelom postępują przeciwnie, jakby celowo jątrzą.

Tutaj należy się wyjaśnienie tym Czytelnikom, którzy są mało zorientowani. Otóż u Prezydenta, po kilku sitach: konsultacje społeczne, Sejm, Senat leży do zatwierdzenia ustawa o której właśnie mowa.

Dwie rzeczy mnie przerażają. Rzeczypospolita nakłada na swoich obywateli rygory, które nie są znane w innych krajach Unii Europejskiej. I druga, że społeczność wędkarska oraz ci, którzy z wędkarz żyją: armatorzy kutrów wędkarskich, producenci sprzęty, hurtownicy, sklepikarze zachowujemy się jak gówniarze.

Kiedy, bodaj przed ośmioma latami, zacząłem pisać, w wydaniach papierowych „Wędkarza Polskiego”, o dzisiejszych problemach - polityce Państwa polegające na odsuwania Polaków od Bałtyku takie znalazłem zrozumienie, że nie było żadnej reakcji, więcej, wykazali dzisiejsi „protestanci”* wyjątkową aktywnością w zwalczaniu inicjatywy mojej redakcji.

Proszę Pana, kiedy sprawa wychodziła na światło, zastanawiałem się czy nie uruchomić forum dyskusyjnego poświęconemu tylko temu tematowi. Odstąpiłem jednak od tego pomysłu. Wystarczyło zobaczyć kilka wpisów na Facebooku. Może poprowadzimy rozmowę tylko w Komentarzach. Da mi to szansę na dopilnowanie takiego przekazu z którego każdy weźmie jakąś lekcję.

Wiesław Dębicki
* na znak protest przeciw zalegalizowaniu nowej ustaw na pomorskich drogach protestowali ludzie za środowisk wędkarskich i armatorzy.

«poprzedni   

Co na giełdzie?   Zobacz wszystkie oferty »

Rodzaj ogłoszenia    Sprzedam
Naturalna MELASA 4 kg z atestem i nr wet.
Dodatek do wszelkich zanęt na ryby karpiowate.
Melasa wzbogaca jałową zanętę, wystarczy polać suchą zanętę rozmieszaną z wodą melasą.
Wysyłka: 15 zł przedpłata lub 19,50 zł pobranie
Do 6 opakowań melasy koszt przesyłki pozostaje taki sam!
fishbook.pl - Portal społecznościowy dla wędkarzy
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) aby było Ci wygodniej z niej korzystać.     czytaj więcej»      ukryj