Romana 430

Opis łodzi ROMANA 430 z zakładu produkcyjno usługowego KOZA w Mielnie Pyrzyckim (www.koza.pl).

obrazek

Produkuję łodzie Romana 430.

Wykonuję je w wersji jednopłaszczowej dzięki czemu sę bardzo sinlą konstrukcją wytrzymującą pływanie po morzu gdzie łódźŸ jest narażona na ciągłe uderzenia fal.

Z bardzo wielu łodzi produkowanych na œświecie bodaj tylko ROMANA ma takie parametry, które kwalifikują do bezpiecznego pływania turystycznego na wodach morskich przybrzeżnych i wszystkich śœródlądowych.

obrazek

Dla turystyki wodnej, szczególnie wędkowania ogromną zaletą ROMANY jest fakt, że pomimo swojej wielkośœci pływa, bez wielkiego wysiłku, pod wiosłami.

Na ROMANACH montowane są silniki zaburtowe od 4 do 40 KM i łódka œświetnie się pod nimi spisuje. Niemal każda ROMANA pływająca po morzu ma silnik 25 KM i spokojnie dowozi na dorszowe łowiska dwóch, trzech wędkarzy.

obrazek

Na stojące wody silnik 6 KM w zupełnoœści jest wystarczającym. Zapewnia spokojne dopłynięcie do celu bez nadmiernego zużycia paliwa.  

Największą zaletą łodzi typu ROMANA 430, po jej walorach pływalnoœści, jest stabilność. Praktycznie dwóch dorosłych wędkarzy może stanąć przy jednej burcie i nie będą wyczuwali zagrożenia związanego z nadmiernym przechyleniem się łodzi. Nie muszę mówić wędkującym, co znaczy takie poczucie bezpieczeństwa.

Łódki ROMANA, co daje im dobra rekomendację, wykonywane są w bardzo wielu wariantach konstrukcyjnych, od łodzi dwupłaszczowych przez łodzie z odkrytym pokładem, cz궜ciowo zasłoniętym i kabinówki.  Ja wybrałem wariant jednopłaszczowy, bo takie jest oczekiwanie wędkarzy: łódźŸ o bardzo mocnym dnie i mocnych burtach. ŁódźŸ, która wytrzyma wiele mechanicznych urazów podczas pływania lub cumowania i, co ma ogromne znaczenie, podczas transportu na przyczepach, kiedy obciążona jest silnikiem i wyposażeniem wędkarskim.

ROMANA 430 jest NIEZATAPIALNA.

Dane techniczne:

Długość 430cm
Szerokość 168cm
Długość pawęży 68cm
Głębokość 70cm
Waga 140 kgobrazek

obrazek

obrazek