OKAZAŁA SZTUKA

Złów i wypuść?
Nadawca:  Mariusz – Szczecin  
(14. 10 .2014) Dlaczego takie piękne okazy są dalej mordowane?! Masakra!
(17. 10. 2014)  A teraz zapytam zdobywce "trofeum" co Pan zrobił z tą rybą zjadł ją? To się nadaje do jedzenia? Uważam, że zrobienie foty i wypuszczenie ryby byłoby bardziej na miejscu.

Nadawca:  Porębiusz – Częstochowa  (18. 10. 2014)
Po takiej odpowiedzi, gdzie redakcja przybiera profesorski ton i zasłania się definicjami zostaje zadać proste pytanie, wolałbyś zostać zabity czy ukłuty i jak w ankiecie dać dwie możliwości odpowiedzi, tak lub nie. Bo jeśli odpowiedź brzmi ani jedno ani drugie to trzeba zaprzestać tego hobby. Nie jestem ortodoksem i nikomu nie zabraniam zabierania złowionych ryb, tym bardziej że jest to zgodne z RAPR, sam jestem za "no kill" i smutno mi że z tego powodu szanowna redakcja wysłałaby mnie do psychiatry. Wędkarskie środowisko to jedni i drudzy i to że na wzajem się obrzucają epitetami często rynsztokowymi Wy droga redakcjo nie powinniście dolewać oliwy do ognia, wręcz przeciwnie, gasić spory. W pewnym sensie jesteście przedstawicielami środowiska wędkarskiego i bez względu na Wasze stanowisko powinniście postępować bardziej nazwijmy to dyplomatycznie, urażanie kogokolwiek donikąd prowadzi.
Pozdrawiam


Nadawca: ojaoja – Ełk     (19. 10. 2014)
Popieram kolegę wyżej, taki okaz powinien wrócić do wody, Nie ma co się bronić znajomością języka polskiego czy biologii. Mamy czarno na białym WP popiera zabieranie ryb z łowiska. Troszkę się zawiodłem. Nie wspomnę o opryskliwym komentarzu REDAKCJI do wypowiedzi mojego poprzednika Może nie znam biologii ani j. polskiego ale miejcie w sobie minimum kultury i szanujcie ludzi którzy czytają waszą spóściznę bo takimi odpowiedziami pokazujecie że to wy znajdujecie się na szczycie owej piramidy a jak już wiecie , piramida na czubku nie stoi. !!!! ZŁÓW I WYPUŚĆ !!!.


Te komentarze dotyczyły informacji z Parady Rekordów: OKAZAŁA SZTUKA

Poruszane przez Czytelników sprawy dotyczą jednego problemu dlatego zdecydowałem je zebrać i udzielić jednej odpowiedzi. Jestem przekonany sprawy nie załatwię czego przykładem zasoby tej domeny i Facebooka „Wędkarza Polskiego”. Bardzo łatwo do nich sięgnąć, jak jednak widać nie każdemu.
Po ukazaniu się artykułu o złowieniu największego suma w Polsce przez Andrzeja Wałkiewicza mieliśmy blisko 10 tysięcy odsłon i przypłynęło kilkaset komentarzy. Na wszystkie nie odpowiadałem, nie wszystkie, ze względu na wulgarne słowa zamieściłem. W każdym razie dotyczyły tego samego problemu z jakim mamy do czynienia w „Okazałej sztuce”.
Redakcja nigdy nie zajmowała stanowiska w sprawie mody panującej w wędkarstwie - „złów i wypuść”. Jesteśmy bowiem zdania, że znęcanie się nad zwierzętami to wielka podłość ze strony człowieka, a tym jest łowienie dla wypuszczania - najczystszą formą sadyzmu. W tej modzie mamy nie tylko na bakier z moralnością, również z prawem  o czym również wiele pisaliśmy.  W komentarzach jest jeszcze jeden problem: pouczanie innych. Właśnie temu dajemy zawsze wyraźny odpór. Sam rób sobie co chcesz, ale nie pouczaj innych tym bardziej, że jesteś...
Wiesław Dębicki