Zdjęcie znad wody

ODRZAŃSKI PIKNIK

 

obrazek
W minioną niedzielę, 28 czerwca, odbył się II Dolnośląski Karnawał Odrzański w ramach którego PZW we Wrocławiu zorganizował spływ.
obrazekSpływ rozpoczął się od miejsca w którym uchodzi do Odry rzeka Oława do Wyspy Słodowej. To centrum Wrocławia i wzdłuż rzeki ciągną się bulwary. Nie wrocławianom zwrócę uwagę na dom na wodzie, który jest już od kilku lat zacumowany w ujściu Oławy i stanowi atrakcję obrazekturystyczną, może nie taką jak niedaleko położona Panorama Racławicka, ale zawsze jest przy nim wielu turystów.
obrazekW spływie uczestniczyło kilkanaście łódek i czterech wędkarzy na belly boatach. Planowano, że pojawi się na wodzie więcej obrazekłódek, ale te plany pokrzyżowała pogoda i wakacje. Wiało, padał deszcz i było zimno, a na dodatek termin spływu był spóźniony bo kto ma łódkę dawno ją zapakował i wyjechał z rodziną na kanikułę.
obrazekPunkt informacyjny z materiałami propagandowymi, które wrocławskie PZW uruchomiło na Wyspie Słodowej największym zainteresowaniem cieszył się u rodziców, którzy zasięgali informacji jak i gdzie mogą swoje pociechy przysposobić do wędkowania. Z pytań wynikało,że tak oczywista sprawa jaką jest chęć wędkowania niesie wiele wątpliwości. Pozyskanie uprawień rzecz zrozumiała, ale gdzie może się nasz syn nauczyć wędkować, pytali rodzice. obrazekW tradycji wielu rodzin wędkowania uczył ojciec. Teraz mamy obrazekdo czynienia z nowym zjawiskiem. Stoimy więc przed nowymi wyzwaniami.
Kw