RĘKODZIEŁO WĘDKARSKIE

 

obrazek
Targi, jak się dowiedziałem, mają swoje bóle porodowe. Wcale to nie dziwi. Pierwsze to bowiem nie tylko w Europie, ale chyba na Świecie takie wydarzenie. To bardzo dziwne bo wędkowanie oparte jest na przedsiębiorczości, pomysłowości, na innym zachowaniu się i postępowaniu od kolegów „po kiju”. Niebagatelną rolę odgrywają w tym zdolności manualne, które pomocne są w zbudowaniu nowej przynęty. Jednak najważniejszą  rolę w naszym atawiźmie odgrywa obserwacja i znajomość przyrody.
Należy więc docenić nie tylko targi jako takie, ale spotkania do których tam dojdzie. Będziemy mieli okazję poznać nietuzinkowych ludzi, porozmawiać z nimi, zagadnąć o ich sposoby.
Jak długo ukazuje się „Wędkarz Polski” (teraz w formie elektronicznej) zawsze promowaliśmy rękodzielników. Nie dlatego, że otacza nasz sztampa z aureolą wpędzania w kompleks „jak nie będziesz miał tej najnowszej przynęty to nie złowisz ryby” tylko dlatego, że Czytelnikom przedstawialiśmy wyjątkowo oryginalnych łowców. Najcenniejsze co w nich dostrzegaliśmy to doskonała obserwacja przyrody i wyciąganie właściwych wniosków. A stąd już tylko krok do świetnych przynęt.
Zachęcamy więc do odwiedzania Targów, ale również do wystawienia się. Jest bowiem u nas bardzo wielu wędkarzy, którzy dla siebie, dla kolegów, również na sprzedaż mającą pokryć koszty wytwarzają przynęty. W każdym przypadku to przynęty unikalne jakich się w sklepach nie znajdzie. Nie trafiają tam z dwóch powodów. Sklepy pieniądze robią na masówce, a przy rękodziele, zrozumiałe, że ilość wyrobów jest minimalna, to dla nich zawracanie głowy. Sami rękodzielnicy nie mają środków na promocję.
Targi są więc jedyna okazją by się pokazać, po prostu zaistnieć na bardzo szerokim forum. To szansa jakiej dotychczas nie było. Dlatego składam gratulacje pomysłodawcy
i organizatorowi targów p. Danielowi Grombikowi.