ZAWODY TOWARZYSTWA CUKROWNIK

 

obrazek Dzisiaj synu trzymasz w rękach puchar, który zdobył Twój tato. Kiedy dorośniesz przejmiesz ojcowiznę i będziesz sztafetą pokoleniową budującą silną, samorządową Ojczyznę.W dniach 17 - 19 czerwca 2016 roku  Stowarzyszenie Wędkarskie „Cukrownik” z podwrocławskich Łagiewnik zorganizowało trzydniowe zawody wędkarskie Maraton Karpiowy  w których wzięło udział 14 drużyn reprezentujących towarzystwa wędkarskie z terenu całej Polski. Były to jedne z zawodów jakie się odbywają pod egidą Federacji TW.
Łagiewnickie Towarzystwo zawiązało się na bazie koła PZW i w początkowym okresie swojej działalności użytkowało kilkunastohektarowy zbiornik zaporowy na rzece Krzywula. Ich praca stała się jednak solą w oku PZW, które w 2004 roku skorzystało z okazji i doprowadziło do odebrania Towarzystwu dzierżawionej wody. Po przejęciu wody, kilkukrotne, rok po roku, zarybienia zbiornika karpiem, przyniosły dewastację ichtiologiczną łowiska.
Towarzystwo Cukrowni na 25 kadrowych działaczy, którzy pozyskali w gminie nową wodę – Zbiornik Sieniawka, dawny staw karpiowy o powierzchni około siedmiu hektarów.
obrazekTutaj wiele można pisać o determinacji działaczy Towarzystwa, zrozumieniu urzędników Gminy Łagiewniki i chęci tych ludzi do tworzenia rzeczy dobrych i , by to udowodnić, wystarczy jedno porównanie. Kiedy Towarzystwo przejmowało zbiornik Sieniawka ryby jakie w nim pływały miały średnią wagę 8 dkg. Dzisiaj, w szóstym roku gospodarowania, przeciętna waga złowionej ryby jest pięciokrotnie większa!
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek