NIEMAL RODZINNY SZCZUPAK

 

obrazek
Szóstego maja, popołudnie. Jestem po ciężkiej pracy  więc czas na relaks. A dla mnie relaks jest najlepszy wówczas gdy wędkuję. Gdy zbierałem się do wyjazdu na ryby zauważam nadchodzące chmury burzowe, chwilę później usłyszałem grzmoty. Postanowiłem zaczekać.
- Nie jedź, po burzy nic nie złowisz. - zatrzymuje mnie żona.
Odpowiedziałem: - Wiesz czym jest dla mnie wykonanie chociażby kilku, chociażby ośmiu rzutów?.
Pojechałwm i jak się okazało, nawet tylu rzutów nie potrzeba, aby złowić największy w swoim życiu okaz. W ósmym rzucie poczułem na kiju rybę i zaciąłem. Nie spodziewałem się czegoś wielkiego, ale opór ryby był znaczny. Początkowo myślałem, że to sum, jednak chwilę później zobaczyłem pod powierzchnią brzuch ryby i wiedziałem, że ciągnę dużego szczupaka.
Nogi się pode mną ugięły, zacząłem się strasznie stresować. Walczyłem z nim przez dłuższy czas. Nie wiem nawet co się działo wokół mnie. Skupiłem się tylko na wielkiej rybie na wędce. Jakiś czas później wyciągnąłem szczupaka na brzeg.
Pierwsze co zrobiłem to zatelefonowałem do żony i poprosiłem: -  przyjedź szybko z wagą i aparatem. Chyba nie mówiłem tylko krzyczałem do telefonu.
Chwilę później przyjechali żona, brat i syn, wszyscy robili zdjęcia i nagrywali filmy uwieczniając mnie ze złowionym okazem.
Szczupak miał 100 cm długości i ważył 6, 75 kg.
Życiówka! pomyślałem.
obrazek
Po zakończonej sesji zdjęciowej, ucałowałem rybę, pomyślałem życzenie i wypuściłem ją z nadzieją, że jeszcze kiedyś będę mógł trzymać taką w ręku. To było cudowne uczucie.
Okaz złowiłem na rzece Narew, miejscowość Rowy, na wędkę Shimano 270 .Kołowrotek Shimano Catana 2 500.  Plecionka Berkley Whiplash 12 .
Jako przynęty użyłem blachy Gnom 3 ( koloru żółtego) .
Każdemu wędkarzowi życzę tak udanych połowów!
Robert Prusik