ZAWODY FEEDEROWE DZIKI MEGA BAITS

W minioną niedzielę, 17 września, rozegrano na zbiorniku zaporowym spiętrzającym wody rzeki Bóbr, zawody feedrowe w których wzięło udział 41 zawodników.

obrazek

Bukówka, tak nazywa się zbiornik, jest najwyżej położonym w Polsce sztucznym jeziorem. Zbiornik  otoczony jest górami i pogoda jest tutaj iście  górska. Szybkie i gwałtowne zmiany ciśnienia, silne wiatry i zapewne zawsze jest tutaj chłodniej niż nad akwenami położonymi kilkaset metrów niżej. Zrozumiałe, ze takie warunki wpływają nie tylko na aktywność ryb, ale również na ich zmianę stanowisk i sposób żerowania. Doświadczyli tego uczestniczy zawodów bo wyniki połowów były słabe i ryby zgrupowały się tylko w najgłębszych miejscach będących w zasięgu wędki.

obrazek

Oczywiście największe rozczarowanie przeżyli miejscowi wędkarze, najlepiej znający ta wodę. „Osłodą” jedyną, dla nich, po tym jak opowiadali o dużych leszczach zamieszkujących ten zbiornik, były dwa duże leszcze złowione przez przyjezdnych zawodników z Prażki, którzy łowili w sektorze w którym łowisko było głębokie.

obrazek

Miejskie Koło PZW Kamienna Góra było organizatorem tych zawodów. Chętnych było więcej, ale organizatorzy musieli ograniczyć ilość startujących bo warunki terenowe nie pozwalały wytoczyć większej ilości stanowisk. A chętnych było…

obrazek

Zwody odbyły się w ciekawej formule w której właściciel znaku towarowego DZIKI MEGA BAITS ufundował nie tylko cenne nagrody, ale zaopatrzył każdego

obrazek

startującego w zanętę,  żyłki rzyponowe, haczyki i zobowiązał do stosowania na zawodach zanęty, ale nie ograniczył w niczym sprzętu, który używali zawodnicy i wszelakich dodatków do zanęt, typu barwniki, atraktory, glinki, robaki, itp.

obrazek

Zawodom towarzyszył dosyć silny wiatr napychający na część łowiska glony oderwane od dna co kazało zawodnikom szczytówki podnieść wysoko nad wodę by żyłka nie nabierała śmiecia. Przy tak słabych braniach, jakie były podczas zawodów, dostrzeżenie minimalnych ruchów szczytówek, którymi szarpał wiatr,

obrazek

graniczyło z cudem. A ryby brały na jedna bądź dwie pinki założone na haczyk 16 lub 18 na przyponie, najgrubszym 0, 10mm i na dodatek daleko od brzegu.

obrazek

 

 

Bardzo duże podziękowania należą się organizatorom tych zawodów, którzy zaprzęgli do pomocy nawet swoje zony. Upiekły kilka rodzajów bardzo smacznych ciast – poczęstunku wystarczyło każdemu. Na powitanie była kawa i herbata, a na zakończenie gulasz. Słowem niejedna impreza wędkarska, nawet rangi krajowej mogła tutaj, na Bukówce, brać szkołę.

obrazek

 

 

Dla zwycięscy cenna nagroda: kij z dedykacją upamiętniającą zwycięstwo zawodów na Bukówce


Klasyfikacja Dziki Mega Bait

1. Filip Duda (Praszka) - 1795 pkt.

2. Szymon Ciach (Kamienna Góra) - 840 pkt.

3. Arkadiusz Rusiecki (Kamienna Góra) - 70 pkt.

 

Klasyfikac ja Mistrzostwa Koła PZW Kamienna Góra "Miasto"

1. Szymon Ciach - 840 pkt.

2. Artur Dzimidowicz -  695 pkt.

3. Jakub Marczak - 680 pkt.

obrazek